Praxe

Proč je farmaceutický asistent srdcem lékárny?

"V lékárnách jsou farmaceutičtí asistenti ozubenými koly, díky kterým do sebe vše zapadá," říká hostka podcastu Alena Šindelářová, farmaceutická asistentka z Oddělení výdeje léčiv pro veřejnost IKEM a zároveň také předsedkyně České komory farmaceutických asistentů. Objasní nám, kdo je farmaceutický asistent a proč stojí takzvaně v první linii při poskytování zdravotní péče.

Pro praxi farmaceutického asistenta...

IPLP online receptář

Elektronický receptář IPLP obsahuje technologické předpisy a lékařské předpisy IPLP, které nahrazují nedostupné registrované hromadně vyráběné léčivé přípravky (HVLP). V databázi lze vyhledávat pomocí názvu HVLP nebo účinné látky, řadit do skupin dle lékových forem nebo indikační skupiny. 

Herbář

Herbář vzniká za spolupráce České komory farmaceutických asistentů a lékárnící Markétou Gazdovou a farmaceutickou asistentkou Monikou Mikeškovou. Na jeho tvorbě průběžně pracujeme a jednotlivé byliny doplňujeme.

Věděli jste, že?

Česká komora farmaceutických asistentů a společnost Jamieson spolupracují na ročním projektu: "Věděli jste, že?". Během roku vám předložíme 5 článků na témata, která jsou důležitá pro praxi. Cílem projektu je rozšířit vědomosti farmaceutických asistentů, ale i pacientů, o nutnosti suplementace živin, které jsou z různých příčin z organizmu nadměrně vylučovány.

Breviář nejen z přírody

Česká komora farmaceutických asistentů a společnost Jamieson spolupracují na ročním projektu: Breviář nejen z přírody. Během roku vám představíme 12 vitamínů/látek, které jsou důležité v praxi farmaceutických asistentů.

Zdravotnické prostředky